Yerküre'den mesajın var!
Yerküre'den mesajın var!

Yerküre Gönüllüsü Olarak Neler
Yapabilirsiniz?

Bu metni okuyarak ‘Yerküre Gönüllüsü’ olma yolunda ilk adımı attığınız için teşekkür ederiz!

Yerküremiz farklı boyutları ile tehdit altında. Doğal afetlerden, büyük göçlere, doğal tarım ve su kaynaklarının yok olmasından, deniz ve okyanuslarda azalan oksijenin su altı yaşamını olumsuz etkilemesine kadar pek çok senaryo, iklim değişikliği nedeniyle her geçen gün daha da fazla hayatımızda yer alıyor. Hayatımızda yer almakla kalmayıp, günlük yaşamımızı, geleceğimizi ve gelecek nesilleri de tehdit ediyor. Artık yalnızca ülkelerin ve hükümetlerin değil; şehirlerin, hanelerin ve birey olarak bizlerin de hayatını bu denli tehdit eden iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda önlem alması gerekiyor. Bu tehdidin azaltılması, sınırlandırılması hatta bütünüyle ortadan kaldırılması için hepimizin yerine getirmesi gereken görevler var. Yerküreye Saygı projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz eğitim ve çalışmalarla toplumsal farkındalık ve bilinç düzeyini artırarak, herkesin kendi üzerine düşeni yapmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Konuyu global hedeflerden eyleme taşımak için “yerküreye saygı” bakış açısıyla topluma liderlik edecek gönüllüler arıyoruz. “Ben mi kurtaracağım koca dünyayı” demeyin; hemen, şimdi harekete geçin!

Hemen şimdi harekete geçip “Yerküre Gönüllümüz” olarak;

Eğitim videolarımızı izleyerek alacağınız Yerküre Gönüllüsü sertifikası ile kendiniz, aileniz ve sevdiklerinizin hayatında ciddi bir fark yaratabilirsiniz.

Yerküreye Saygı Projesi kapsamında düzenleyeceğimiz eğitim, aktivite ve toplantılara katılabilir, belli bir gruba liderlik ederek bir inisiyatifin gerçekleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Güven İslamoğlu ile gerçekleştirdiğimiz farklı outdoor organizasyonlarında yer alabilir, bizlere destek olabilirsiniz.

İklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak amacı ile çektiğiniz videolar Güven İslamoğlu’nun sunduğu CNN TÜRK’te yayınlanan ‘Yerküreye Saygı’ Programında ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlayabiliriz.

Yerküreye Saygı projesinin tanıtımına destek verebilir, gönüllü ailemizin genişlemesine yardımcı olabilirsiniz.